Hiába forgattak le néhány jelenetet korábban Johnny Deppel, Ewan McGregor bújik bele Grisoni bőrébe, a skót színész társszereplője Robert Duvall lesz.
Ewan McGregor játssza el Johnny Depp szerepét Terry Gilliam rendező Don Quixote-filmjében. A filmkészítő és Depp majd’ egy évtizede már egyszer összeállt az akkor még The Man Who Killed Don Quixote című film kedvéért.
Sajnálatos módon az alkotókkal sorozatos problémákkal kellett szembenézniük: pénzügyi gondok adódtak és a díszletek egy hatalmas vihar következtében tönkrementek. Így a kalandfilm forgatása gyakorlatilag meghiúsult, a Karib-tenger kalózai kvadrológia sztárja pedig munkaidő hiányában ezúttal nem tudja elvállalni a szerepet. Gillaim azonban most bejelentette, hogy McGregor testesíti meg Grisonit, társszereplőjét, Don Quixote-t Robert Duvall alakítja majd. „Ewan nagyon színes egyéniség, mostanában eléggé eltűnt, ideje, hogy visszatérjen.”
„Remek humora van és kiváló színész. Kisfiús, de ugyanakkor sármos – mindenki imádja, mikor elmosolyodik. Olyan, mint egy atombomba!” Érdekesség, hogy nem McGregor az első „beugró”, ugyanis eredetileg Jean Rochefort játszotta volna el Don Quixote-t.
A szerencsétlenségek sújtotta produkciót 2002-ben megörökítették a La Mancha elveszett lovagja című dokumentumfilmben.
A Summit Entertainment megszerezte a The Impossible című film terjesztési jogait, amely Naomi Watts és Ewan McGregor főszereplésével valósul majd meg. A forgatás augusztusban kezdődik Alicante-ben, Spanyolországban, majd októberben Thaiföldön folytatódik.
A The Impossible története megtörént eseményeken alapul, amelyek a 2004-es Cunami idején mentek végbe. A filmet Sergio G. Sanchez forgatókönyvéből Juan Antonio Bayona rendezi meg. Ők ketten már sikeresen dolgoztak együtt korábban, a 2007-es El orfanato (The Orphanage) című dráma-horrorban, amely világszerte 31 filmdíjat söpört be a nemzetközi filmfesztiválokon, valamint további 34 jelölést kapott.
Alaposan megosztja a közvéleményt Roman Polanski most megjelent új filmje, a Szellemíró ugyanis túlságosan jóra sikerült, és sokan nem tudják eldönteni, szabad-e élvezniük egy nemi erőszaktevő alkotását.
Roman Polanski az utóbbi hónapokban ismertebbé vált, mint korábban bármikor, de az Oscar-díjas rendező valószínűleg nem bánta volna, ha megmaradhat a homályban. Az évtizedekkel ezelőtti nemi erőszak miatt jelenleg is házi őrizetben tartózkodó Polanski hirtelen jött hírneve azonban nemcsak személyét és családját érinti, legújabb filmje, a The Ghost Writer (Szellemíró) sikerét is beárnyékolja.
Már akkor felháborodott kórus vádolta elfogultsággal a berlini nemzetközi filmfesztivál zsűrijét, amikor Polanskinak ítélték a 2009-es Ezüst Medve fődíjat. “Bármi volt is a zsűri döntésének oka, Polanski Ezüst Medvéjét minden bizonnyal a rendezővel vállalt szolidaritásnak fogják látni” - írta a Hollywood Reporter. A filmben szereplő színészek, Pierce Brosnan, Ewan McGregor sem ússzák meg a premier kapcsán adott interjúkban a kényelmetlen kérdéseket.
Akad olyan szakember is, a Guardiantól Peter Bradshaw, aki attól tart, a Szellemíró bármiféle dicséretét mindenképpen a rendezővel való összejátszásnak fogják tekinteni, hiszen Polanski ügyvédei a pozitív kritikákat fogják felhasználni, hogy bizonyítsák, ügyfelük fontos nemzetközi művész.
Dicséret pedig akad bőven, a rottentomatoes.com nevű összesítő oldal szigorú rendszerében a Szellemíró 85 százalékon áll, és a kritikusok nagy része rajong az új Polanski-műért. A rendező hangulatteremtő tehetsége mellett kiemelik színészvezetési képességét, amellyel még a közepes színésznek tartott Pierce Brosnant is rávette a rosszfiúságra. Brosnan egy bukott brit miniszterelnököt alakít a filmben, akinek egészen véletlenül számos tulajdonsága és tette összecseng Tony Blair múltjával, bár a filmnek, ahogy az alapjául szolgáló könyvnek sincsen, természetesen, semmi köze a valósághoz. Brosnan mellett kiemelik Ewan McGregor alakítását is, de Polanskinak még a Szex és New York Samanthájaként megismert Kim Catrallból is sikerült valami egészen újat kihoznia, amivel teljesen elbűvölte a szakírók nagy részét. De lehet, hogy mindannyian csak szolidárisak.